• נופר זנזורי לוטווין

מה עושים עם אחים שרבים כל היום?

אתם עסוקים בשאלה "איך לגרום להם להפסיק לריב?" במקום לתהות"בשביל מה הם בכלל רבים?" , או חשוב מזה : מה אפשר ללמד אותם דרך הריבים האלה.


במהלך היום אתם עסוקים בלשרוד, אבל מתי לאחרונה הירהרתם בשאלה "מה לימדתי אותם היום?". יש לכם תפקיד חשוב ומשמעותי בחיו של הילד, מעבר לגידולו ודאגה לשלומו. אתם מחנכיו העיקריים. ובכך, עליכם ללמד אותם כישורים חברתיים. איפה לומדים אותם? קודם כל בבית, בראשית היחסים, עם אחיהם.


יחסים בין אחים

מעבר לתפקיד המשמעותי הזה, יש עוד משהו שחשוב לזכור, ושנוטים לשכוח: ילדים מאותתים לנו דרך התנהוגתם לגבי הצרכים שלהם. אם רק יודעים לפענח את זה נכון, מבינים אותם, נותנים מענה לזה בתוך גבול מוגדר, וזוכים בתוצר לוואי ביחסים הרמוניים יותר.

ובעיקר בתחושה שאתם יודעים מה אתם עושים כהורים, במקום לפעול על טייס אוטומטי.


בכתבה הזו שלי ,שהתפרסמה ב"הארץ", אני מתייחס לנושא השכיח "מריבות בין אחים" בהתבוננות קצת אחרת. לא עוד טיפים לאיך לגרום להם להפסיק לריב, כי זה הרי לא עובד כשעושים רק את זה. למה אחים רבים? מתי זה הופך למוגזם? למה ממליצים לא להתערב? ומה אם הם מרביצים? קצת על הכל כאן

מדריכת הורים מומלצת בטלפון

כל המוצג באתר הוא בגדר המלצה ובאחריות הקורא בלבד. אין זה תחליף להתייעצות מקצועית ו/או לטיפול רפואי. 

החומרים המתפרסמים באתר בלעדיים לנופר לוטווין. אין לעשות שימוש בכתוב החורג מכללי זכויות היוצרים והקניין הרוחני. כל העתקה/שכפול/העברה/הפצה/עריכה של החומר ללא אישור מהיוצרים אסורה בהחלט