Kindergarten Classroom

פיקוח גלוי וליווי פדגוגי לגנים פרטיים

חברת "קואלה"

 בישראל, המסגרות לגילאי לידה עד 3 שנים, אינן שייכות למשרד החינוך לצערי.

המסגרות הציבוריות לילדים בגיל הזה שייכות למשרד העבודה והרווחה, והגנים הפרטיים לא מאוגדים באמת תחת אף ארגון מקצועי שדואג להם בשטח, או מוודא את איכותם.

הדבר מייצר מספר בעיות:

  1. לבעלות הפעוטונים/משפחותנים אין מעטפת מקצועית-פדגוגית להיוועץ בה לאורך השנה. 

  2. להורים אין ביטחון לגבי איכות הטיפול בילד במסגרות הפרטיות.

  3. לילדים לא תמיד מותאם המענה המקצועי לצרכיהם בגן הפרטי, שבו הצוותים לפעמים לא מקצועיים או אבודים.

 

כפועל יוצא מחוסרים אלה קורים כמה דברים:

  1. בעלות הפעוטונים שבאמת רוצות לעבוד בצורה מקצועית, שפועלות באמת ובתמים מכל הלב ובמסירות מלאה לילדים - נתקלות בקשיים לאורך השנה (קשיים לגיטימיים שיש גם בגן ציבורי מפוקח), אבל נשארות עם זה לבד. אין להן ליווי בשטח שיכול לעזור להן לאתר כשלים ולטפל בהם כי הן לא שייכות לאף גוף שיספק כזה שירות. אין להן גב מקצועי שיכול לתת מענה כשהן באמת רוצות לפתור בעיות בגן כדי לייעל את העבודה בו.

  2. במקביל, עליהן להתמודד עם הורים חשדנים. דבר שמוסיף על העומס הרגשי שהן חוות גם ככה  מתוקף תפקידן כנשות חינוך. 

  3. הפריצות הקיימת בכל הנוגע למסגרות חינוך לתינוקות, יוצרת פתח למצבי קיצון עליהם אנחנו שומעים לעיתים בחדשות. התעללויות בילדים בידי המטפלות שלהם הן דבר שקורה גם בגנים בהם יש מצלמות אבטחה. כי מה שחסר שם זה לא הרתעה אלא בקרה מקצועית, ליווי פדגוגי והכשרה מסננת של צוותים.

היינו רוצים שהממשלה תתקף את נושא החינוך לגיל הרך כבר מגיל לידה (ולא רק מגיל 3). אבל עד שזה יקרה - הקמנו פתרון לזה באופן פרטי.

קבוצת אנשי חינוך שמומחים בגנים-פרטיים, יזמים חברתיים שהנושא חשוב להם, ואני - הקמנו מיזם.

אנחנו ארגון שמספק ליווי פדגוגי לגנים פרטיים, לצד פיקוח גלוי להורים.

הליווי הפדגוגי ניתן לגננות אשר פותחות את שערי הגן שלהן בפנינו, ומאפשרות לנו לבקר בו במהלך החודש לצורך פיקוח שקוף.

הביקורים האלה יאפשרו לנו לעזור לה ולהורים במקביל. איך?

כשנגיע לגן נוכל קודם-כל לוודא שהילדים מטופלים בו היטב, שכן, זוהי מטרת העל שלנו. נבדוק את איכות האינטראקציה בין הצוות לילדים ונדווח עליה להורים. תוצאות דו"ח הפיקוח יהיו גלויות לגננת ולהורים כאחד, מתוך אמונה שאין לאף צד מה להסתיר מהאחר.

בעת הביקורים בגן נוכל גם לאתר קשיים אותנטיים של הצוות, ובהתאמה להם - נציע ליווי פדגוגי למקום. נגיע לגן פעמים נוספות רק כדי לשבת עם צוות המטפלות/גננות, ונעזור להן למצוא פתרונות מקצועיים לאתגרים שהן חוות ביומיום ורוצות לפתור אותם.

 

באופן הזה אנחנו נותנים מענה לכל מי שמתוסכל מהמצב הקיים, ובסך הכל רוצה לעשות טוב לילדים.

אנחנו עוזרים לגננות האבודות שרוצות מאוד לעבוד נכון, ועוזרים להורים הדואגים שמרגישים חוסר שליטה לגבי הנעשה במסגרות.

אם את בעלת גן או משפחתון, אם גם את מרגישה שמשבר האמון מול ההורים מתחיל לכרסם לך את העסק, והיית רוצה שמישהו יחזיק לך את היד לאורך השנה תוך כדי שיעזור לגן שלך להיראות אמין ומקצועי כפי שהוא באמת - השאירי לי פרטים כאן, ואדאג שתקבלי מענה לזה בהקדם.

אם אתם הורים ששולחים את ילדם למסגרות פרטיות, והייתם רוצים להרגיש שיש מישהו שהוא העיניים שלכם בשטח, מבקר את הטיפול בילדים שלכם בזמן שאתם בעבודה - השאירו לי כאן פרטים, ואדאג שתקבלו מענה בהקדם.

לאתר "קואלה" לחצו כאן