top of page
שפת התינוקות

שפת התינוקות "דנסטן"

Babys_1_300x.png

לו רק יכולנו להבין מה תינוק בן יומו צריך מאיתנו בכל פעם שהוא משמיע קול יבבה או בכי - היה הרבה יותר קל, נכון?

לא היינו צריכים לנחש אם זה רעב, עייפות, אי נוחות או כאב. היינו פשוט יודעים.

הכניסה להורות הייתה הרבה יותר חלקה, ההנקות היו מצליחות בפחות מאבקים, הלילות היו יותר רגועים, וחוסר האונים היה מצטמצם משמעותית.

החלום הזה יכול להתגשם אם תרשו לי ללמד אתכם את שפת התינוקות DUNSTAN.

מדובר בשיטה להבנת בכי של תינוקות, בגישה טבעית ומוכחת מחקרית.
 

רוב המחקר הוותיק שנעשה על בכי תינוקות התמקד בעיקר בשלב הצרחות הקולניות, ובדק מדדים כמו גובה הצליל, משך זמן הבכי, והתדר שלו. החידוש בשפת התינוקות Dunstan הוא ההתמקדות בתבניות הצלילים שנשמעים קצת לפני הבכי ההיסטרי. מייסדת "דנסטן" זיהתה לראשונה לפני כ-20 שנה את הצלילים האלה ומאז הם נחקרו על יותר מ-1000 תינוקות בני לאומים שונים ברחבי העולם. נמצא שהתבניות הווקאליות אכן חוזרות על עצמן אצל כל התינוקות כי הן למעשה מתבססות על ריפלקסים.

הצלילים שמשמיע תינוק הם לא מקריים! יש להם משמעות ומסר. הקול שנפלט הוא תוצאה של איזשהי פעולה א-רצונית, וכשלומדים את הקשר בינה לבין הצליל למעשה מבינים את השפה, אותה אני מוסמכת ללמד בסדנאות להורים.

 

מה זה?

ידע אינטואיטיבי שנוסח לשיטה

לכל אמא יש את היכולת הטבעית לזהות את קולות תינוקה הייחודי, ולהבין את הצורך המשתנה שמאחוריהם גם בלי שתשתתף באף סדנא. אבל בפועל, בחיים המודרניים המערביים - היכולת הזו לרוב לא מתממשת. נדרשת המון הקשבה פעילה, השקעה ונכונות ללמידת קולות התינוק. בלי ידע קודם כל אלה יקחו זמן ומשאבים רבים מדי, שאין לרוב האימהות בימינו. בעבר הרחוק, כשהחיים היו יותר שבטיים, אז האוזן הייתה מאומנת בהקשבה לבכיות גם של תינוקות אחרים וזה תרם לאימהות להבין טוב יותר ומהר יותר מה משמעות כל ניואנס. כיום ההורות נראית קצת אחרת והיא מעכבת את האינטואיציה מלהשתכלל. "שפת התינוקות דנסטן" נותנת לזה מענה בכך שהיא מכירה בידע האינטואיטיבי הזה ופשוט מנגישה אותו בצורה ברורה להורים, כך שניתן יהיה ללמוד אותו יחסית בקלות. הסדנה שאני מעבירה היא למעשה קיצור דרך שמשלים את החסר להורים שרוצים לתת מענה מדוייק יותר לצרכי תינוקם מיום היוולדו.

 

מה מקבלים?

  • מפגש מקיף שלי איתכם, ללימוד השפה 

  • דיסק-און-קי מקורי של המותג DUNSTAN העולמי, לתירגול ה"מילים" בבית

  • ליווי אישי במשך שבועיים

 

איפה, איך וכמה?

  • הסדנה יכולה להיות פרטית או קבוצתית

  • הסדנה יכולה להתבצע באופן וירטואלי בשיחת וידאו בלי לצאת מהבית, או פרונטלית

  • העלות משתנה בהתאם להרכב ולפלטפומה

  • בחלק מהמקרים ניתן לקבל החזר מקופות החולים עבור סדנה זו

  • ​הסדנה מתאימה להורים לקראת לידה, בשליש האחרון להריון, ולהורים לתינוקות עד גיל 4 חודשים

 

 לפרטים על ייעוץ שינה לניו-בורן, ללא שפת התינוקות - לחצו כאן

 

דברו איתי

נופר זנזורי מדריכת הורים
נופר זנזורי הדרכת הורים

למה אצלי?

בשוק היועצים להורים יש המון נותני שירות שמתמחים בגיל הינקות, רובם בחרו בתחום מתוך ההורות שלהם עצמם. חוו קושי, גילו דרך שעובדת להם, וייחלו להעתיק אותה לעוד הורים כדי להקל גם עליהם.

בודדים עוסקים בתחום בגלל הילדים - מושא הייעוץ עצמו! 

את דרכי לעולם הדרכות ההורים התחלתי מלימודי חינוך אקדמאיים. עבדתי בערגה עם תינוקות ופעוטות, למדתי את עולם הגיל הרך על בוריו וחקרתי אותו בעונג. ראיתי כמה שידע מקצועי יכול לייעל את האינטראקציה עם ילדים, וכמה משמעותי יכול להיות הטיפול בהם כאשר המבוגר ששם מבין את עולם הילד.

עם השנים התבקש בעיניי להוסיף הכשרות לייעוץ שינה, הדרכות הורים ושפת התינוקות, כדי להנגיש את הכל למחנכיו ומגדליו העיקריים של הילד - הוריו. 

אני עושה זאת בגישה דיאלוגית, אסרטיבית ופרקטית אבל גם רגישה וקשובה לנפשות הפועלות. מודרכים שלי נהנים ממטרייה רחבה של ידע אודות שינה והתפתחות התינוקות, בנוסף למיומנות השימוש בשפת התינוקות.

לקריאה נוספת אודותיי ואודות הגישה החינוכית לחצו כאן

כתבות נבחרות בנושא

הורים מרוצים

דברו איתי

נופר זנזורי מדריכת הורים
bottom of page