Sleepy Baby
לוגו שקוף (1).png

סדנאות שפת התינוקות "דנסטן"

שפת התינוקות "דנסטן" היא שיטה להבנת בכי של תינוקות, בגישה טבעית ומוכחת מחקרית
 

רוב המחקר הוותיק שנעשה על בכי תינוקות התמקד בעיקר בשלב הצרחות הקולניות, ובדק מדדים כמו גובה הצליל, משך זמן הבכי, והתדר שלו. החידוש בשפת התינוקות Dunstan הוא ההתמקדות בתבניות הצלילים שנשמעים קצת לפני הבכי ההיסטרי. מייסדת "דנסטן" זיהתה לראשונה לפני כ-20 שנה את הצלילים האלה ומאז הם נחקרו על יותר מ-1000 תינוקות בני לאומים שונים ברחבי העולם. נמצא שהתבניות הווקאליות אכן חוזרות על עצמן אצל כל התינוקות כי הן למעשה מתבססות על ריפלקסים.

הצלילים שמשמיע תינוק הם לא מקריים! יש להם משמעות ומסר. הקול שנפלט הוא תוצאה של איזשהי פעולה א-רצונית, וכשלומדים את הקשר בינה לבין הצליל למעשה מבינים את השפה, אותה אני מוסמכת ללמד בסדנאות להורים.

 

ידע אינטואיטיבי שנוסח  לשיטה

לכל אמא יש את היכולת הטבעית לזהות את קולות תינוקה הייחודי, ולהבין את הצורך המשתנה שמאחוריהם גם בלי שתשתתף באף סדנא. אבל בפועל, בחיים המודרניים המערביים - היכולת הזו לרוב לא מתממשת. נדרשת המון הקשבה פעילה, השקעה ונכונות ללמידת קולות התינוק. בלי ידע קודם כל אלה יקחו זמן ומשאבים רבים מדי, שאין לרוב האימהות בימינו. בעבר הרחוק, כשהחיים היו יותר שבטיים, אז האוזן הייתה מאומנת בהקשבה לבכיות גם של תינוקות אחרים וזה תרם לאימהות להבין טוב יותר ומהר יותר מה משמעות כל ניואנס. כיום ההורות נראית קצת אחרת והיא מעכבת את האינטואיציה מלהשתכלל. "שפת התינוקות דנסטן" נותנת לזה מענה בכך שהיא מכירה בידע האינטואיטיבי הזה ופשוט מנגישה אותו בצורה ברורה להורים, כך שניתן יהיה ללמוד אותו יחסית בקלות. הסדנה שאני מעבירה היא למעשה קיצור דרך שמשלים את החסר להורים שרוצים לתת מענה מדוייק יותר לצרכי תינוקם מיום היוולדו.

 

הסדנא כוללת:

מפגש שלי איתכם, בן כ-3 שעות, ללימוד השפה

דיסק-און-קי לתירגול ה"מילים" בבית

ליווי של שבועיים

הסדנא מתאימה להורים לקראת לידה ולהורים לתינוקות עד גיל 4 חודשים

 

החזק מקופות החולים על ייעוץ שינה

ניתן לקבל החזר כספי מקופ"ח בחלק מהמקרים

מאיזה גיל עושים ייעוץ שינה

ייעוץ שינה ליילוד בשילוב עם "שפת התינוקות דנסטן"

(מתאים לתינוקות בני יומם ועד גיל 4 חודשים)

 

יש דבר כזה! אפשר וכדאי ללמוד איך לעזור לתינוק שלכם לישון טוב יותר החל מיומו הראשון בעולם. למעשה, בחודשים הראשונים לחייו הוא הכי זקוק לעזרתכם בויסות ובהסתגלות למעברים, ביניהם- לשינה.

במפגש "ייעוץ שינה ליילוד" בשילוב עם סדנת "שפת התינוקות" אלמד אתכם לזהות עייפות של תינוק גם כשהיא לכאורה סמויה מן העין, אראה לכם איך להבחין בין עייפות לצורך אחר, ואכיר לכם כלים להרגעת תינוק שלא יכול עדיין להירדם בעצמו. 

בשלב הינקות אנחנו לא עושים סדרת חינוך אלא יותר מתמקדמים בהקשבה לצרכים ולומדים לתת להם מענה מדויק, אשר יאפשר בניית מערכת יחסים של אמון, ביטחון, ובעיקר שינה טובה.

אז לא חייבים לחכות שימלאו לתינוק 5 חודשים כדי לקבל ייעוץ עבור השינה שלו. אפשר ורצוי לשפר אותה עוד קודם. ייעוץ שינה בגישת שפת התינוקות מיועד לתינוקות שרק נולדו ויכול לעזור לכולכם להיות פחות אבודים כבר מ-DAY ONE. ניתן לקבל החזר מקופות החולים במימון הייעוץ מהסוג הזה!

 

 

ייעוץ שינה לתינוקות, פעוטות וילדים בגיל הרך

(מתאים עד גיל 5)

 

אם ההשכבות אצלכם בבית מלוות במאבקים, אם יש יקיצות רבות מדי במהלך הלילות, אם הילד עובר למיטתכם באמצע הלילה, או אם הוא תלוי בכם בכל הרדמה - ייעוץ שינה הוא הפתרון.

בתהליך של ייעוץ שינה מלא הכולל שיחות+ליווי, אנחנו מנתחים את מהות הקושי ותופרים לו פתרון ייחודי.

תכניות השינה שלי מותאמות אישית לכל בית ובהן אני לוקחת בחשבון את השלב ההתפתחותי בו נמצא התינוק/הילד, את אופי היחסים בינו ובין הוריו ואת צרכיו מותאמי הגיל והטמפרמנט.

 

בבסיס גישתי האמונה שנפש הילד היא במרכז. זאת לצד החשיבות שיש להקניית הרגלי שינה טובים והצבת גבולות בהקשר הזה. התהליכים שאני מובילה הם מדורגים, כשהעדיפות היא ליותר זמן תמורת פחות דמעות. אנחנו נותנים מענה מסויים לבכי אם כי לא מצייתים לו.

 

תהליך כזה לא מתאים ליילודים רכים מדי, היות והם פזיולוגית פחות בשלים לשינה רציפה לאורך זמן, והם עדיין זקוקים לעזרת ההורה ברוב הפעמים. בנוסף, מבחינה הורמונלית הם טרם מפרידים לגמרי בין לילה ליום. כדי לבצע תהליך למידה אחראי בשינה חשוב שלתינוק תהיה היכולת לרכוש הרגלים (ולשנות אותם), מה שעוד לא קורה בימיו הראשונים. מגיל 5 חודשים כבר יש עם מה לעבוד, אם כי תהליך של תינוק יראה בהכרח שונה והרבה יותר רך מתהליך של פעוט או ילד בוגר יותר.

 ניתן לקבל החזר מקופות החולים עבור ייעוץ שינה מסוג זה בחלק מהמקרים!

כתבה שלי ב"הארץ" : מה קורה כשנותנים לתינוק לבכות עד שנרדם?

 

 

 

 

 

 

את כל סוגי הייעוץ ניתן לבצע גם אונליין, בלי לצאת מהבית

ייעוץ שינה לילדים גדולים פעוטות

החזר כספי מקופות החולים

אין כרגע אירועים נוספים