מי אני?

נופר לוטווין 

מלווה ומדריכה הורים ומחנכים בניהול מערכות-יחסים עם ילדים, תוך התמודדות עם אתגרי חינוך, שינה, גמילה מחיתולים ואיתור צרכים מיינקות עד גיל 6. 

- כותבת בעיתון "הארץ" את הפינה: "הִרְהוׂרים וילדים"

- בוגרת סמינר הקיבוצים לתואר בחינוך לגיל הרך בגישה הדיאלוגית, בהצטיינות יתרה.
- יועצת משפחתית מוסמכת (רב-גילאי) בגישה המערכתית.

- יועצת שינה בגישת מתן מענה לבכי לכל הגילאים.

-בעלת תכנית הרדיו "בלי סודות" באינטרנט

- יועצת גמילה מחיתולים מוסמכת

- מדריכת שפת התינוקות "דנסטן"

- גננת מוסמכת משה"ח לגילאי לידה עד 6.
- שותפה בהקמת גן ברוח רג'יו-אמילייה בחו"ל והובלתו הפדגוגית.
- מדריכת הורים מוסמכת (מתמחה בסוגיות הגיל הרך, יחסים, ועוד)

- ממקימי "קואלה" - המיזם החינוכי הראשון בישראל שמבצע פיקוח על איכות הטיפול בילדים בגנים הפרטיים, מטעם ההורים.

בעזרת טכניקות השאובות מהחינוך הדיאלוגי, ובהשראת עקרונות התיאוריה האדלריאנית, אני מתאימה את ההדרכה לבעיה הספיציפית ולאישיות בני המשפחה. תפקידי כיועצת הוא לזהות את הקול ההורי שלכם ולהתאים לו את הדרך הנכונה ביותר מבין הרבות שיש (הן בנושא שינה, גמילה מחיתולים, מענה לצרכים, ובכל קושי שמופיע כחלק מההורות).

 

אין אמת אחת בחינוך, יש הרבה אמיתות שחשוב להכיר במקצועיות, ולמצוא את זו שנכונה לכם כהורים ולילדכם המיוחד במינו.  גם אם התנהגות מסויימת של בן-משפחה, היא שהביאה אתכם לבקש הדרכה- אני נוטה לראות את מקור הקושי המשפחתי לא רק בבעיותיו של האחד , כי אם בדינאמיקה של כל המערכת המשפחתית והחברתית. ברוח הוליסטית זו, ומתוך כבוד לילד והבנה של מה שמניע אותו, נסגל שינוי בהתנהגות שמטרתו להקל על המצב הקיים.

נלמד כלים להצלחת גמילה מחיתולים, נכיר את "שפת התינוקות" שיכולה לחולל פלאים בהתנהלות עם יילוד כבר מיומו הראשון בעולם, נתרגל דינאמקות להפחתת מאבקי כוח ומריבות, נרחיב את הידע לגבי שינה של פעוטות ותינוקות ונעבוד על דרכים לשפר אותה. נבדוק ביחד איך אפשר לקיים חופש בתוך גבולות בבית שלכם, תוך שאנחנו משמיעים את קולו של הילד בשיח עליו. 

 

הקשבה וגמישות הן מהות הדיאלוג בעיניי. בתהליך הייעוץ כמו גם בין הורה לילד, מדובר ביחסים. ואיך אפשר להעצים אותם אם לא בדיאלוג?

גישה דיאלוגית- גם בלילה :  קראו על הייחודיות שבייעוץ השינה שלי

לעוד פרטים / שאלות / התייעצויות / תיאום שיחת הכרות
השאירו לי כאן הודעה,  או כתבו לי דרך הפייסיבוק